ZİYARETÇİ SPORCU

İNGİLTERE ZİYARETÇİ SPORCU VİZELERİ

İngiltere’de bir spor müsabakasına katılmak üzere gidecek olan sporcular, teknik kadro ve hakemlerin başvurması gereken vize türü ziyaretçi sporcu vizesidir. İngiltere ziyaret vizesinin temel şartları ziyaretçi sporcu vizesi için de geçerlidir. Müsabaka türü ne olursa olsun, seyirci olarak müsabakayı izlemek isteyen kişiler genel ziyaret vizesi başvurusu yapmalıdır.

Buna ilave olarak, bir sporcu kitap imzalama, televizyon programına katılma, antlaşma imzalama, sponsorluk görüşmesi yapma, deneme antrenmanına çıkma amacıyla da İngiltere’ye seyahat etmek istiyorsa, yine ziyaretçi sporcu vizesine başvuru yapmalıdır.

Başvuru değerlendirilirken, vize memuru başvuru sahibinin seyahat sonrası İngiltere’den ayrılma niyetinin olup olmadığına, seyahati finanse edip edemeyeceğine göre karar verir.

Firmamız ile yapmış olduğunuz başvuruda size ilk olarak gerekli evrakların listesi ulaştırılacak olup, temin ettiğiniz evraklar firmamız uzmanları tarafından gözden geçirilecek ve başvurunuzu daha kabul edilebilir hale getirmek için temin etmeniz gereken ek evraklar varsa bunlar size tek tek bildirilecektir. Evraklarınız dâhilinde en kabul edilebilir dosya oluşturulduğunda, evraklarınızın Türkçe’den İngilizce’ye tercümesi yine bizim tarafımızdan yapılacak olup, vize başvuru formunuz evraklarınızla tutarlı bir şekilde doldurulacak ardından sizin dilediğiniz bir tarih ve saat için İngiltere Başkonsolosluğu’nun vize başvuru merkezinden sizin için parmak izi ve retina taraması için randevu alınacaktır. Ziyaretçi sporcu vizesi başvurusu ortalama olarak 15 iş gününde sonuçlanmakta olup, İngiltere Başkonsolosluğu’nun yoğunluğuna ve başvuru yapılan döneme bağlı olarak bu süre bir miktar daha kısalabilmektedir.

Hemen başvuru yapmak ve başvuru için gerekli evrakların listesini öğrenmek için bizi arayınız.