ÇOCUK ZİYARETÇİ

İNGİLTERE ÇOCUK ZİYARETÇİ VİZELERİ

İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli eğitim, turistik seyahat, aile-arkadaş ziyareti, bir etkinliğe katılım amacıyla seyahat edecek olan 18 yaşın altındaki başvuru sahipleri çocuk ziyaretçi vizesine başvurmalıdır. Çocuk ziyaretçi vizesi, ziyaret vizesinin temel şartlarına bağlıdır ancak dikkat edilmesi gereken en önemli husus eğer çocuk ziyaret başvurusu yapan başvuru sahibi İngiltere’ye tek olarak seyahat edecekse, İngiltere’de kalacağı yer önceden mutlaka belirtilmelidir. Buradaki temel mantık, 18 yaş altındaki başvuru sahibinin İngiltere’de ki konaklayacağı yer ve konaklama imkanlarının önceden belirlenmesi ve başvuru sahibinin yaşının küçüklüğü de göz önüne alınarak İngiltere’ye vardığında bir sıkıntı yaşamamasıdır. Konaklanacak yer ile bağlantılı olarak, başvuru sahibinin velisi veya yasal vasisi başvuru sahibinin İngiltere’ye olan seyahatine onay verdiğine, İngiltere’ye tek gidecekse bunu onayladığına veya İngiltere’ye beraber seyahat edeceği kişiyi onayladığına dair noter tasdikli bir muvaffakatname vermelidir.

Çocuk ziyaretçi başvurularında vize memuru başvuru sahibinin seyahat ayarlamalarının yapılıp yapılmadığına (kalacak yer gibi) ve başvuru sahibinin velisinin veya yasal vasisinin maddi durumunun başvuru sahibinin seyahatini finanse etmeye yeterli olup olmadığına bakar.

Firmamız ile yapmış olduğunuz başvuruda size ilk olarak gerekli evrakların listesi ulaştırılacak olup, temin ettiğiniz evraklar firmamız uzmanları tarafından gözden geçirilecek ve başvurunuzu daha kabul edilebilir hale getirmek için temin etmeniz gereken ek evraklar varsa bunlar size tek tek bildirilecektir. Evraklarınız dâhilinde en kabul edilebilir dosya oluşturulduğunda, evraklarınızın Türkçe’den İngilizce’ye tercümesi yine bizim tarafımızdan yapılacak olup, vize başvuru formunuz evraklarınızla tutarlı bir şekilde doldurulacak ardından sizin dilediğiniz bir tarih ve saat için İngiltere Başkonsolosluğu’nun vize başvuru merkezinden sizin için parmak izi ve retina taraması için randevu alınacaktır. Çocuk ziyaret vizesi başvurusu ortalama olarak 15 iş gününde sonuçlanmakta olup, İngiltere Başkonsolosluğu’nun yoğunluğuna ve başvuru yapılan döneme bağlı olarak bu süre bir miktar daha kısalabilmektedir.

Hemen başvuru yapmak ve başvuru için gerekli evrakların listesini öğrenmek için bizi arayınız.