TIBBİ TEDAVİ AMAÇLI SEYAHAT

İNGİLTERE TIBBİ TEDAVİ AMAÇLI SEYAHAT VİZELERİ

İngiltere’de paralı bir tıbbi tedavi olmak, veya daha önceki tedavi sürecinizin bir parçası olarak tıbbi kontrole gitmek istiyorsanız, başvurmanız gereken vize türü tıbbi tedavi amaçlı seyahat vizesi olacaktır. Diğer ziyaret vizesi türlerinden farklı olarak bu vize en fazla 6 ay süreyle verilir.

Tıbbi tedavi amaçlı seyahat vizesinde dikkat edilmesi gereken noktalar:

  1. Tedavinin tahmini sonlanma süresi olmalıdır
  2. Tedavi ile ilgili tahmini masraflar önceden belli olmalı ve başvuru sahibinin bu masrafları karşılayabilecek durumu olmalıdır.
  3. Tedavi ile ilgili bir takvim önceden belirlenmiş olmalıdır.
  4. Başvuru sahibinin hastalığının İngiltere’de kamu sağlığını tehdit edici düzeyde yayılmaya müsait bir hastalık olmaması gerekir.

Firmamız ile yapmış olduğunuz başvuruda size ilk olarak gerekli evrakların listesi ulaştırılacak olup, temin ettiğiniz evraklar firmamız uzmanları tarafından gözden geçirilecek ve başvurunuzu daha kabul edilebilir hale getirmek için temin etmeniz gereken ek evraklar varsa bunlar size tek tek bildirilecektir. Evraklarınız dâhilinde en kabul edilebilir dosya oluşturulduğunda, evraklarınızın Türkçe’den İngilizce’ye tercümesi yine bizim tarafımızdan yapılacak olup, vize başvuru formunuz evraklarınızla tutarlı bir şekilde doldurulacak ardından sizin dilediğiniz bir tarih ve saat için İngiltere Başkonsolosluğu’nun vize başvuru merkezinden sizin için parmak izi ve retina taraması için randevu alınacaktır. Tıbbi tedavi vizesi başvurusu ortalama olarak 15 iş gününde sonuçlanmakta olup, İngiltere Başkonsolosluğu’nun yoğunluğuna ve başvuru yapılan döneme bağlı olarak bu süre bir miktar daha kısalabilmektedir.

Hemen başvuru yapmak ve başvuru için gerekli evrakların listesini öğrenmek için bizi arayınız.