İŞ ZİYARETİ

İNGİLTERE İŞ ZİYARETİ VİZELERİ

İngiltere iş ziyareti vizeleri ile İngiltere’de işinizle ilgili bir iş görüşmesi yapmak, sözleşme imzalamak, şirketinizi temsil etmek, Türkiye’deki şirketinizi temsilen ürün kurulumu, montajı yapmak, toplantı, seminer, kongre, fuarlara katılmak gibi konularda İngiltere’ye seyahat edebilirsiniz. Burada temel mantık Türkiye’deki mevcut işinizle paralel bir amaç doğrultusunda İngiltere’ye kısa süreli seyahatte bulunmaktır. Örneğin x firmasının dış ticaret sorumlusu bu x firmasının İngiltere’de yerleşik olan ve ticari ilişkilerde bulunduğu y firmasıyla görüşmek için İngiltere’ye gidiyorsa, bu başvuru sahibinin başvurması gereken vize türü iş ziyareti vizesidir. Ancak şu kesinlikle unutulmamalıdır ki iş ziyareti vizesiyle İngiltere’ye seyahat eden bir kişi kesinlikle İngiltere’de gönüllü bile olsa çalışamaz. Burada amaç kısa vadeli ticari ilişkileri koordine etmek, geliştirmek, planlamak olmalıdır.  Yukarıdaki örnekteki temel argüman olan “Mevcut işinizle paralel bir amaç doğrultusunda İngiltere’ye kısa süreli seyahatte bulunmak” sözüne istinaden üniversitede görevli bir akademisyen de İngiltere’de bir toplantı, seminer, kongreye katılacağı zaman yine iş ziyareti vizesi için başvuru yapmalıdır.

Vize memuru başvuru değerlendirirken, İngiltere’ye gidiş amacınıza, seyahatin gerekliliğine, seyahatin finansmanının sağlanıp sağlanamayacağına ve sizin seyahat sonrası İngiltere’yi terk edip Türkiye’ye geri dönüp dönmeyeceğinize göre başvurunuzu değerlendirip, kararı bu bağlamda vermektedir.

Firmamız ile yapmış olduğunuz başvuruda size ilk olarak gerekli evrakların listesi ulaştırılacak olup, temin ettiğiniz evraklar firmamız uzmanları tarafından gözden geçirilecek ve başvurunuzu daha kabul edilebilir hale getirmek için temin etmeniz gereken ek evraklar varsa bunlar size tek tek bildirilecektir. Evraklarınız dâhilinde en kabul edilebilir dosya oluşturulduğunda, evraklarınızın Türkçe’den İngilizce’ye tercümesi yine bizim tarafımızdan yapılacak olup, vize başvuru formunuz evraklarınızla tutarlı bir şekilde doldurulacak ardından sizin dilediğiniz bir tarih ve saat için İngiltere Başkonsolosluğu’nun vize başvuru merkezinden sizin için parmak izi ve retina taraması için randevu alınacaktır. İş ziyareti vizesi başvurusu ortalama olarak 15 iş gününde sonuçlanmakta olup, İngiltere Başkonsolosluğu’nun yoğunluğuna ve başvuru yapılan döneme bağlı olarak bu süre bir miktar daha kısalabilmektedir. Eğer seyahat planınız acilse, ek bir ücret ödeyerek vize başvuru merkezinden öncelikli randevu satın alınabilir. Ödenen ek ücret Konsolosluğun başvuruyu öncelikli değerlendirmesi için İngiltere Başkonsolosluğu tarafından talep edilen bir ücrettir.

Hemen başvuru yapmak ve başvuru için gerekli evrakların listesini öğrenmek için bizi arayınız.