YERLEŞİM VİZELERİ

İNGİLTERE YERLEŞİM VİZELERİ

İngiltere’de yaşayan ve İngiltere’de yerleşik durumda olan (İngiliz vatandaşı veya süresiz oturum sahibi) bir akrabanızın yanına yerleşmek ve hayatınızı bundan sonra İngiltere’de devam ettirmek istiyorsanız, başvurmanız gereken başvuru türü İngiltere yerleşim vizesi başvurusudur. Bazı kişiler tarafından İngiltere aile birleşimi vizesi olarak da bilinen yerleşim vizeleri, yanına yerleşeceğiniz akrabanızla olan yakınlığınıza göre birçok alt dala ayrılmaktadır.

Yerleşim vizelerinde temel beklenti, İngiltere’de yanına yerleşilecek olan akrabanın vize başvuru sahibini geçindirebilecek bir gelire olması, başvuru sahibi ile güçlü ailevi bağlara sahip olması ve İngiltere’de ki kişinin kaldığı evin hem mevcut sakinlerinin, hem de başvuru sahibinin konaklamasına müsait olmasıdır. İngiltere yerleşim vizelerinde gelir şartına ilişkin detaylı bilgilere web-sitemizin ilgili menulerinden veya bizi iletişim numaralarımızdan arayarak ulaşabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki 10/08/2017 tarihinde İngiltere Göçmenlik Mahkemesinin almış olduğu karar ile yerleşim vizelerinde gelir şartı bazı hususlarda esnetilmiş olup buna ilişkin detayları da yine web sitemizin ilgili bölümlerinden veya bize telefonla ulaşarak edinebilirsiniz.

Birçok alt kategoriye (evli eşler, nişanlılar, çocuklar, anne-babalar,vs) sahip olan İngiltere yerleşim vizeleri / İngiltere aile birleşimi vizeleri hakkında her kategori için detaylı bilgileri sol taraftaki menüde bulabilirsiniz.

Yerleşim vizesi başvurunuz onaylandığında, ilk olarak size 33 aylık bir vize verilir ve İngiltere’den 2.5 yıllık bir uzatma daha yapıp İngiltere’de toplam 5 yılı doldurup, halen yanına yerleştiğiniz akrabanız ile ilişkiniz devam ettiği sürece (veya partner başvurularında ilişki devam ettiği sürece) ve gelir şartını sağlamaya devam ettiğiniz sürece vizenizi gerekli İngilizce yeterlilik sınavlarını geçmeniz koşuluyla, sürekli oturum vizesine çevirebilirsiniz. Bunun ardından yine gerekli sınavları (Life in the UK Test) geçerek İngiliz Vatandaşlığı’na geçebilirsiniz. Gerek süreli oturum, gerekse süresiz oturum vizeleri ile İngiltere’de çalışabilir, eğitim alabilir ve sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İngiltere yerleşim vizelerinin yanına yerleşilecek akrabayla olan akrabalık ilişkisine (evli eş, partner, çocuk, anne-baba) göre birçok alt dalı olup, sol taraftaki menüden bu alt dallara ulaşabilirsiniz.

İngiltere yerleşim vizesi başvurusuyla ilgili detaylı bilgi almak ve hemen başvuru yapmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.