ZİYARET KAPSAMLI VİZELER

İNGİLTERE ZİYARET KAPSAMLI VİZELER

İngiltere’ye kısa süreli ve geçici mahiyette yapacağınız seyahatlerinizde İngiltere ziyaret vizesi / İngiltere turist vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir. İngiltere’ye olan bu seyahatinizin amacına uygun olarak genel ziyaret, aile ziyareti, iş ziyareti, ziyaretçi öğrenci, akademik ziyaret, çocuk ziyaretçi, evlilik ziyareti, ziyaretçi sporcu, tedavi amaçlı ziyaret gibi alt kategorilerde başvurular yapabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun başvuru türünü seçmek, başvurunuzun vize memurları tarafından sağlıklı değerlendirmesini sağlayacak olup, olası bir red durumuyla karşılamanızı engelleyebilecektir. Bu bağlamda firmamızla iletişime geçtiğinizde, gidiş amacınıza göre tarafınıza gönderilen davetiye, kabul mektubu gibi evrakların kontrolü sonrası size en uygun vize türünü tavsiye ettikten sonra, ilgili evrak listesini ulaştırıp vize başvuru sürecinize en doğru yerden başlamanız sağlanacaktır.

İngiltere ziyaret vizelerinin temel koşulları aşağıdaki gibidir:

İngiltere’de maaşlı veya gönüllü hiçbir koşulda çalışamazsınız. (Permitted Paid Engagements kapsamındaki başvurular hariç)

Vizenizi mücbir sebepler haricinde İngiltere’den uzatamazsınız.

İngiltere’de kalıcı olarak (Bir takvim yılının 180 gününden fazlası) kalamaz ve yaşamınızın büyük bölümünü İngiltere’de geçiremezsiniz.

Başvurunuz red edildiğinde, karara itiraz etmeniz birkaç istisnai durum haricinde mümkün değildir.

İngiltere ziyaret vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve hemen başvurunuzu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.