TIER-1 | TIER-2 | TIER-5 BAĞIMLILARI

İNGİLTERE TIER-1 I TIER-2 I TIER-5 BAĞIMLILARI

İngiltere’de çalışma izni sahipleri de Ankara Antlaşması sahipleri gibi eşlerini ve çocuklarını yanlarında İngiltere’ye götürebilirler. Verilecek vize ana başvuru sahibinin vizesiyle aynı süre kadar geçerliliğe sahip olacak olup, bağımlıların da çalışma izni sahipleriyle birlikte İngiltere’de bulunmalarını sağlar. Bu vize ile İngiltere’ye gelecek olan bağımlılar, İngiltere’de çalışabilir ve eğitim alabilirler.

Bunun için temelde çalışma izni sahipleri veya eşlerinin gerekli nakit birikime minimum 3 ay süreyle sahip olmaları ve de evliliklerinin halen fiili olarak devam ettiğine vize memurunu ikna etmeleri gerekir. Hesapta bulunması gerekli olan para başvurunun türüne (Tier-1, Tier-2, Tier-5 bağımlısı) göre değişiklik gösterir. Hesapta bulunması gereken para başvuru sahibinin İngiltere’ye gittiğinde ilk ay ki masraflarını karşılayabilmesi içindir. Bu bağlamda, Tier-1 bağımlıları için gösterilmesi gerekli olan para 1800 GBP, Tier-2 bağımlıları için gösterilmesi gerekli olan para 600 GBP ve Tier-5 bağımlıları içinde yine 600 GBP’dir. Bu rakamlar İngiltere’de bulunan eşin İngiltere’de kurulu düzeni olduğu (12 aydan uzun süreyle İngiltere’de bulunduğu) hallerde bir miktar daha azalmaktadır. Konu ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konu ile ilgili tamamlanması gereken evraklar ile ilgili ayrıntılı bir liste tarafımızca hazırlanan başvurularda sizlere ulaştırılacak olup, gerekli bütün evrakların eksiksizce tamamlanmasının ardından vize başvurunuz uzman danışmanlarımız tarafından hazırlanacaktır.