VİZE REDLERİNE İTİRAZLAR

İNGİLTERE VİZE REDLERİNE İTİRAZLAR

RED EDİLEN BAŞVURULAR SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

İngiltere (Birleşik Krallık sınırları içerisindeki tüm ülkeler) vize başvurularınız bazı durumlarda vize memuru tarafından red edilebilir. Başvurunuz red edildiğinde, İngiltere Başkonsolosluğu size vize başvurunuzun neden red edildiğini ve İngiltere Göçmenlik Kanunlarının hangi maddelerine uygun olmadığını belirten bir red mektubu gönderir. Yine bu red mektubunuzda, tekrar başvuru yapmanız önünde bir engel olup olmadığı ve de karara itiraz edip edemeyeceğiniz de belirtilir.

Temelde vize başvuruları, başvuru sahibinin eksik/yetersiz evrak sunmasından, kendini doğru ifade edememesinden, vize başvuru formlarında yanlış/eksik/tutarsız bilgi vermesinden, vize başvurusunda sunduğu evrakları tercümesiz olarak vermesinden veya tercümeleri eksik/yetersiz olarak vermesinden dolayı red edilir. Bunlara ilave olarak nadiren de olsa, sunulan bir evrakı, bilgiyi veya tercümeyi vize memuru görmemiş veya dikkate almamış da olabilir. İşte bütün bu durumlarda, vize başvuru dosyanızla beraber size gönderilen red mektubunu tarafımıza e-mail, faks veya elden ulaştırarak, bu aşamadan sonra ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Başvurunuz red edildiğinde, tekrar başvuru yapabilir misiniz?

Eğer vize başvurunuz eksik evrak sunduğunuz için, eksik/yetersiz tercümeler sunduğunuz için, kendinizi vize memuruna iyi ifade edemediğiniz için, yanlış bir anlaşılma olduğu için red edildiyse, en kısa sürede tekrar başvuru yapabilirsiniz. Bu durumda, red mektubunuzu bize ulaştırdığınızda, eksikleriniz tespit edilecek olup, yapılacak yeni başvuruda profesyonel bir destek aldığınız için en ideal dosyayı İngiltere Başkonsolosluğu’na sunabilir ve de bir önceki red kararınızı ortadan kaldırarak, vize alabilirsiniz. Lütfen unutmayınız, dosyanızın ne kadar da eksiksiz ve doğru olduğunu düşünürseniz düşünün, konusunda tecrübeli bir firmadan destek alarak, başvurunuzu en anlaşılabilir ve kabul edilebilir bir düzeye getirebilirsiniz. Sizin için önemsiz gibi görünen bir belge veya bilgi, vize başvurunuzun sonucuna direkt olarak etki edebilmektedir.

Eğer başvurunuz tamamen sizin şartlarınızın İngiltere Göçmenlik Kanunlarına uygun olmamasından dolayı red edildiyse ve kısa vadede başvurunuzu tekrarlamanın size sadece zaman ve para kaybı olacağını düşünürsek, başvuruyu tekrarlamanız konusunda sizi cesaretlendirmeyiz. Çünkü bizim için müşteri memnuniyeti ve dürüstlük her şeyden önce gelir. Red edilen başvurunuzla ilgili yapılan bir ön değerlendirme tamamen ücretsizdir, eğer başvurunuzu tekrarlayarak vize alma ihtimaliniz olacağına kanaat getirirsek ve sizde yeni bir başvuru yaparsanız ancak başvuru ücretini ödersiniz.

Şu da unutulmamalıdır ki, vize memurları istisnai durumlarda başvuru sahibi ile mülakat yapmayı tercih etmekte ve genelde de kararı sunulan evraklar ve vize başvuru formlarında verilen beyanlara göre vermektedir. Bu bağlamda, ne kadar doğru, anlaşılabilir ve eksiksiz bir başvuru yaparsanız, vize alma ihtimaliniz de bir o kadar artacaktır. Maddi durumunuz ne kadar iyi olursa olsun, daha önce ne kadar çok ülkeye seyahat etmiş olursanız olun, yapılan her başvuru kendi çerçevesinde değerlendirilecektir çünkü vize memuru o anki durumunuza göre başvurunuzla ilgili bir karar verir. Birçok defa İngiltere vizesi alıp seyahat etmiş olsanız bile geçen zaman içerisinde değişen hayat şartları, azalan ve artan gelir düzeyi, sizi Türkiye’ye bağlayan etmenler gibi faktörleri göz önünde bulundurarak dosyanızı değerlendirir ve nihai kararını verir.

Temennimiz başvurunuzu ne şekilde yapmış olursanız olun ilk başvurunuzda vizeyi alabilmiş olmanızdır ama bu şekilde olumsuz bir durumla karşılaşırsanız en doğru bilgi ve gerekirse başvuru hizmetini siz değerli müşterilerimize sunabilmektir.

Detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.