KANADA ZİYARET VİZELERİ

KANADA ZİYARET VİZELERİ

Kanada’ya turistik, iş ziyareti veya aile bireylerini ziyaret amaçlı seyahat edecek kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Kanada ziyaret vizeleri normal şartlar altında 5 yıllık ve çok girişli olarak verilmekte olup, nadiren de olsa kişiye özel durumlarda vize süresi farklılık gösterebilmektedir.

Dikkat edilmesi gerekenler:

  1. Ziyaret vizelerinde vize memuru başvuru sahibinin Türkiye ile olan bağlarını sorgular ve bu bağlamda başvuru sahibinin seyahat sonucunda Kanada’dan ayrılma niyetinde olup olmadığını anlamaya çalışır. Bu bağlamda;

–          Eğer başvuru sahibi Türkiye’de öğrenciyse, Türkiye’de ki eğitimine devam edip etmediği ve akademik transkriptinde ki not ortalaması,

–          Eğer başvuru sahibi çalışıyorsa, mevcut iş yerinde ne kadar çalıştığı ve aylık ispatlanabilir geliri,

–          Eğer başvuru sahibi emekliyse, emekli maaşı ve malvarlığı son derece önemlidir.

  1. Ziyaret vizelerinde vize memuru aynı zamanda başvuru sahibinin bu seyahati finanse edip edemeyeceğini de görmek ister ve bu bağlamda kişinin maddi durumu son derece önemlidir. Başvuru sahibinin düzenli geliri ve birikimleri, vize memuruna seyahatin finansmanını gösterebilmek için en önemli 2 göstergedir.

Yukarıda bahsedilenler haricinde, başvuru sahibinin daha önceki yurtdışı seyahatleri, başvuru sahibi daha önce Kanada’da bulunduysa, bu süre zarfında vize aşımı yapıp yapmadığı, Kanada göçmenlik kanunlarına uyup uymadığı gibi konular da başvurunun olumlu sonuçlanmasına etki edebilmektedir.

Kanada ziyaret vizesi başvurularında kişilerin seyahat amaçlarını, Türkiye’de ki durumlarını, neden Kanada’ya seyahat etme niyetinde olduklarını açıklayan bir niyet mektubu yazılmalıdır. Bu mektubun yazımında firmamız size yardımcı olacak olup, vize memuru tarafından olası yanlış anlaşılmalarında böylelikle önüne geçilerek başvurunuzun olumlu sonuçlanma oranı en üst düzeye çekilebilecektir.

Kanada ziyaret vizeleri hakkında detaylı bilgi almak ve hemen başvuru yapmak için bizi arayınız.