KANADA ÖĞRENCİ VİZELERİ

KANADA ÖĞRENCİ VİZELERİ

Kanada’da eğitim almak isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür. Öğrenci vizeleri eğitim süresine bağlı olarak verilmekte ve maksimum 5 yıl süreyle verilmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesinde Dikkat edilmesi gerekenler:

  1. Öğrenci vizelerinde vize memuru ziyaret vizelerinde olduğu gibi başvuru sahibinin Türkiye ile olan bağlarını sorgular ve planlanan eğitim sonucunda Kanada’dan ayrılma niyetinde olup olmadığını anlamaya çalışır. Bu bağlamda;

–          Eğer başvuru sahibi Türkiye’de halihazırda öğrenci ve yaz tatilinde Kanada’ya seyahat edecekse, vize memuru öğrencinin Türkiye’de ki eğitim hayatına ve akademik not ortalamasına son derece önem verir.

–          Eğer başvuru sahibi Türkiye’de eğitimini yeni bitirdiyse ve hemen sonrasında Kanada’da eğitim almaya gidiyorsa, vize memuru öğrencinin gelecek planlarının belirli olmasını bekler ve okuduğu bölüm gereği meslek hayatında Kanada’da alacağı bu kursa ihtiyacı olup olmadığını görmek ister.

–          Eğer başvuru sahibi Türkiye’de son almış olduğu eğitimi tamamladıktan uzun bir süre sonra başvuru yapıyorsa, vize memuru neden öğrencinin eğitimine ara verdikten sonra başvuru yaptığını öğrenmek ister. Bu durumda, öğrencinin gelecek beklentiler, mevcut işi gereği İngilizce’ye olan ihtiyacı gibi etmenler son derece önemlidir ve başvuruda bunlara mutlaka vurgu yapılmalıdır.

  1. Öğrenci vizelerinde vize memuru, öğrencinin veya öğrencinin sponsorunun maddi durumunun Kanada’da alınacak olan eğitimi finanse etmeye yeterli olduğunu görmek ister. Bu bağlamda, öğrencinin veya sponsorun düzenli gelirine ilişkin evraklar ve birikimler son derece önemlidir.

Kanada vize başvurularınızda profesyonel bir hizmet almak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini çok ciddi anlamda arttıracağı için hem seyahat planlarınızda aksamanın hem de maddi kayıplara uğramanızın önüne geçecektir. Tarafımızdan yapılan başvurularda en kabul edilebilir başvurunun yapılması için gereken evraklar hakkında başvuru sahibini bilgilendirmekteyiz ve en kabul edilebilir başvurunun yapılmasını sağlamaktayız bununla birlikte vize başvuru formlarınız ve evrak tercümelerimizde yine tarafımızdan yapılmaktadır. Kanada vize başvurularınızda profesyonel danışmanlık hizmeti almak için hemen arayınız.