SERMAYE - ANKARA ANTLAŞMASI

SERMAYE – HOLLANDA ANKARA ANTLAŞMASI

Ankara Antlaşması başvurularında minimum bir sermaye şartı yoktur. Sadece vize memuruna yapmayı planladığınız iş için ve Hollanda’ya yerleşme masraflarınız için gerekli sermayeye sahip olduğunuzu göstermeniz gerekir. Fakat, daha ideal ve kabul oranı yüksek bir başvuru yapmak için sizin ve ailenizin Hollanda’da ki 1 yıllık yaşam giderleri kadar ek bir fona sahip olmanız önemlidir.

Başvuru esnasında göstereceğiniz birikimin kaynağını ispatlanabilir bir şekilde vize memuruna sunmanız gerekecektir. Bu sermaye mutlaka nakit ve kaynağı belli bir meblağ olmalı ve bu paranın Hollanda’ya yatırım amacıyla aktarılmasının önünde bir engel olmamalıdır. Bu sermaye borç veya geri ödemeli bir para olmayıp, Hollanda’da kullanımı kişinin hür iradesi dâhilinde olmalıdır. (Yakın akrabalar tarafından yapılan hibeler de kabul görmektedir)

Ankara Antlaşması başvurularında kullanılacak sermaye yapılacak işin niteliği, ölçeği, konumu, çalıştırılacak işçi sayısı, vs gibi bir çok etmene bağlı olarak değişmektedir. Örneğin ufak bir büfe açmak ile süpermarket açmak arasında gereken sermaye açısından çok büyük farklar olabileceği gibi, ufak bir kasaba da dükkan açmak ile Amsterdam’ın merkezinde dükkan açmak arasında gerekli sermaye açısından çok büyük farklar olacaktır. Yatırım için kullanılabilecek sermaye arttıkça, daha geniş yelpazede işler yapılabilir ve doğal olarak bu yatırım ile daha yüksek gelirler elde edilebilir.

Ankara Antlaşması başvurusu için gerekli ve son derece önemli olan iş planı ve fizibilite raporları hazırlanırken, başvuru sahibinin bütün malvarlığını Hollanda’da iş yatırımı için kullanmasından ziyade, mal varlığının bir kısmını iş yatırımı için kullanıp, kalanını da ileriki süreçte işini büyütmek için kullanacağını belirtmek veya yedekte tutup, beklenmedik durumlarda kullanılacağını belirtmek, daha sağlıklı bir başvuru yapmak için son derece önemlidir. Sermayeniz, iş tecrübeleriniz ve eğitiminiz dahilinde ki en uygun işler hakkında sizi bilgilendirip, sizin onayınızı aldıktan sonra bütün bu faktörleri göz önüne alarak en kabul edilebilir iş planı, fizibilite raporunu hazırlayarak, vize alma ihtimalinizi en üst düzeye çıkartıyoruz.

Başvuru sürecinize hemen başlamak için bizi arayınız.