AMERİKA VİZELERİ

AMERİKA VİZELERİ

Diğer ülkelerin aksine, Amerika Konsolosluğu vize başvurularında mülakat yapmakta ve başvurunuzla ilgili en son kararı verirken mülakat sonucuna göre vermektedir. Öncesinde doldurulan vize başvuru formunuzdaki bilgiler vize memurunun başvurunuzla ilgili temel bir karara varmasını sağlamakla birlikte, son kararı mülakat sonucunda vermesi mülakatın da Amerika vizeleri için önemini arttırmaktadır. Tarafımızdan hazırlanan başvurularda, vize başvuru formları gereken bütün bilgileri önceden vize memuruna verecek şekilde doldurulmakta ve vize başvuru sonucunuza olumlu etki edebilecek bütün bilgiler de vize başvuru formlarınıza eklenmektedir böylece mülakat için vize memurunun karşına geçtiğinizde, vize memurunun başvurunuzla ilgili olumlu bir intibaya sahip olması sağlanmaktadır. Bunun haricinde vize mülakatınız öncesi dikkat etmeniz gereken hususlarla ilgili sizi bilgilendirip, mülakat esnasında da en doğru cevapları vermenizi sağlamaktayız.

Amerika vizesi başvuruları Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılabilmektedir ve mülakat için randevu bu 2 merkezden birisi için alınmalıdır. Amerika vize başvurularında diğer ülkelerin aksine başvuru sahipleri direkt olarak konsolosluk ve büyükelçiliklere gitmektedir ve başvuru sonucu vize mülakatının hemen ardından belli olmaktadır.

Mevsimsel yoğunluğa bağlı olarak başvuru gününü müteakip yaklaşık 1 hafta 10 gün sonrası için randevu alınabilmekte olup randevu gününde vize başvurunuzun sonucu vize memuru tarafından olumlu veya olumsuz olarak söylenmekte ve olumlu olarak değerlendirilen başvurularda pasaportlar başvuru sahibine PTT ile gönderilmektedir.

Amerika vize başvurularınızın her aşamasında destek almak için bize ulaşabilirsiniz.